Letošní pátý ročník Festivalu OBZORY byl zatím nejúspěšnější a nejlépe hodnocený!

2 700 milovníků cestování a sportů v přírodě přišlo o víkendu 10. a 11. listopadu na festival OBZORY pořádaný v historické budově Univerzity Karlovy v centru Prahy. 5. ročník festivalu OBZORY nabídl 80 přednášek, workshopů a filmů. Své zážitky a zkušenosti letos návštěvníkům předalo 48 mužů a 19 žen, osobností z oblastí cestování, VHT, běhu, skialpinismu, vodáctví, horolezectví, cyklistiky a kultury.

Nejlépe byly hodnoceny přednášky o utajovaných evropských trecích od Ivo Petra nebo příhody ze života fotografa Petra Jana Juračky. Nejoblíbenějšími workshopy byl „Survival“ od Amara Ibrahima a fotoworkshop Jana Rybáře. Novinkou byl samostatný program pro děti (navíc k dětskému koutku s hlídáním dětí), který budeme do budoucna dále rozvíjet. Program probíhal současně v 7 tematicky zaměřených sálech. Kapacita sálů byla často využita zcela, na 2/3 přednášek museli diváci sedět i na zemi a na schodech.

34 stánků na chodbách na výstavní ploše 380 m2 umožnilo návštěvníkům prohlédnout si nebo zakoupit outdoorové a sportovní oblečení a obuv, cestovatelská zavazadla a batohy, knihy, průvodce a designová přání, ručně vyráběné etno-šperky, outdoorové kamery, lana, vodácké čluny nebo ochutnat jídlo na cesty. Na stáncích také návštěvníci získali praktické informace a tipy na cesty do zemí celého světa.

Velké poděkování patří partnerům a vystavovatelům a všem přátelům a příznivcům cestování a outdooru, kteří s námi tvoří festival OBZORY.

 Generální partner

Hlavní partneři