Začínáme se skialpem

Jan Pala

Neděle 11. 11. 2018 | 12:30–13:30
BEŽECKÝ SÁL/ SÁL HORSKÉ UNIVERZITY


Skialpinismus je stále populárnější lyžařskou aktivitou. Chcete začít taky? Honza Pala a horský vůdce Vojta Dvořák vám ukážou nepříliš technicky náročné trasy.

A kde se skialpem začít? Nejjednodušší je to samozřejmě hned za humny, tj. v České republice. Kromě Krkonoš, kde je KRNAPem schválených několik doporučených tras v okolí Pece pod Sněžkou a Špindlerova Mlýna, i další pohoří nabízejí možnosti k základním skialpinistickým aktivitám. Ještě než se u nás rozšířily letní bike parky s traily různé obtížnosti, vznikl v Krušných horách skialpinistický areál nad Hrobem, kde je řada vyznačených tréninkových výstupových a sjezdových tras různých stupňů obtížnosti.

Skialpinistických možností mimo Českou republiku je nepočítaně, a to jak v neledovcových, tak i v ledovcových oblastech. Při workshopu se zaměříme především na terény slovenských hor od Vysokých přes Západní a Nízké Tatry až po Malou Fatru. Z blízkého zahraničí si představíme zajímavé výstupy v blízkých rakouských Totes Gebirge, stejně jako v Ötztalu. Mimo Rakousko zabrousíme do trochu exotického Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory a Makedonie.

V rámci workshopu diváci získají velmi dobrý přehled o tom, kde a jak se od začátečníků posunout na vyšší úroveň.

GalerieHlavní partneři

Partneři