Festival dává dohromady už po osmé PETRA GREIFOVÁ.  Když zrovna neřídí přípravy festivalu, pracuje jako šéfredaktorka časopisu TRAVEL LIFE, cestuje po blízkém i dalekém světě, chodí treky v horách, jezdí na kole a lyžích. 

Kontakt: petra.greifova@festivalobzory.cz

Na programu se spolu s ní podílí tým zajímavých a schopných lidí:

KLÁRA PATOČKOVÁ – projektová manažerka Festivalu OBZORY. Podílí se na tvorbě programu a webu, stará se o vystavovatele a podílí se na realizaci festivalu. Ráda se jen tak toulá krajinou, na pěkném výhledu dokáže strávit hodiny. Už od dětství je vášnivá vodačka, turistka a lyžařka. K tomu se zabývá jógou, autoterapií hlasem a dechem a také medituje.

LŮCA KUTROVÁ – jedinečná tvář festivalu. Ve dvaceti letech si začala psát seznam přání, a o pár let později jich docela dost odškrtla (Lůci Bucket List). První vyrazila na Svatojakubskou pouť (800 km), o pár let později na Pacifickou hřebenovku (4300 km) a horám úplně podlehla. Vydala knihu 151 dní Pacifickou hřebenovkou a 151 dní po evropských stezkách. Všude na cestách ji doprovází její parťák sibiřský husky Marvel. Založili si spolu neziskovou organizaci Pomáhej s Marvelem, podporují útulky a snaží se opuštěným zvířatům udělat trochu hezčí život, než si najdou své domovy. IGFB, www.holkasbucketlistem.com

JIRKA LICHTENGER – dobrodruh, cestovatel, pořadatel polárnických kempů, expedic a horských výstupů, adrenalinových a hudebních akcí, hrdý otec, nadšenec do života a taky trochu běžec. 

MILADA MILI VAŇKÁTOVÁ spolu s Jirkou připravuje horský vzdělávací program sálu Ararat a je šéfkou IG propagace. Pokud zrovna nedabuje nebo nehraje na koncertě s kapelou, bude nejspis někde v horách na treku, solo cestě po Asii, skákat s padákem z letadla anebo se připravovat na nějakou expedici do polárních oblastí.

PETR SNÍŽEK – moderátor a programový šéf vodácké sekce Festivalu OBZORY. V civilu nadšený vodák a šéfredaktor časopisu Pádler. Petr byl na vodě poprvé na Lužnici ještě než se narodil. Tak brzy ho rodiče k vodě vedli. Nejspíš se to vyplatilo, protože se ho voda drží dodnes. Začínal v dětském oddílu, kde s kamarády závodil na pramicích ve vodáckém víceboji, postupem času se našel v kajaku a na divoké vodě.

KUBA ŠOLC – moderátor a programový manažer bloku dlouhých treků. Jindy milovník hor, vodních toků, dálkových trailů a ultralehké výbavy, kterou testuje pro Pod 7 kilo. Po českých a evropských stezkách nachodil za posledních pět let přes 6500 km. O dálkových přechodech hor přednáší a píše blog www.kubojovycesty.cz. Sledovat ho můžete na FB Kubojovy cesty nebo IG @kuboj9.

Děkujeme taky dalším kolegům:

DAVID GLADIŠ, tvůrce festivalu; MÍŠA GLADIŠOVÁ, tvůrkyně běžeckého programu, která řídí také výtečné kuchaře festivalu, PETRA SEDLÁČKOVÁ, grafička, která stojí za našimi inzeráty a katalogem; VOJTA DVOŘÁK, moderátor, instruktor dětských horských kurzů; jindy horský vůdce UIAGM, šéf testerů www.SvetOutdooru.cz a veselá kopa; JIRKA KALÁT, zopdovědný za instalace vystavovatelů; jindy cestovatel, přednášející, tvůrce podcastů a pěkných akcí; NATÁLKA KOHOUTKOVÁ, šéfredaktorka časopisu Svět Outdooru, kterou potkáte ve VIP salonku; HONZA PICEK, šéfredaktor www.svetbehu.cz, a HONZA KALKUS, manažer běžeckých závodů Krosového poháru a Třeboňského maratonu.

V sálech Festivalu OBZORY se potkáte s těmito dalšími nadšenými lidmi: 

KATKA ROUDNICKÁ, moderátorka cestovatelského sálu Battúta. Zkušená cestovatelka a jedna z prvních redaktorek www.HedvabnaStezka.cz; KATKA MESÁROŠOVÁ, koordinátorka sálu Battúta, cestovatelka tělem i duší; TEREZA KRAMPLOVÁ, vede sál workshopů Altamira; PETR ZBOŽÍNEK, neúnavný pomocník při stavbě festivalu a propagátor programu pro neslyšící; jindy instruktor lezení; a dále ALEŠ KŘENEK, HONZA BUREŠ, TERKA ISSOVÁ.

Pořadatel festivalu je Svět outdooru, s.r.o., Masarykovo nábřeží 239/22, 110 00 Praha 1, IČO: 04343298, DIČ: CZ04343298 Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři