Festival dává dohromady už po sedmé PETRA GREIFOVÁ.  Když zrovna neřídí přípravy festivalu, pracuje jako šéfredaktorka časopisu TRAVEL LIFE, cestuje po světě, chodí treky v horách, jezdí na kole a lyžích. Na programu se spolu s ní podílí tým zajímavých a schopných lidí:

LŮCA KUTROVÁ – jedinečná tvář festivalu, šéfka bloku „smysluplných neziskových projektů“. Ve dvaceti letech si začala psát seznam přání, a o pár let později jich docela dost odškrtla (Lůci Bucket List). První vyrazila na Svatojakubskou pouť (800 km) a zamilovala se do chození. O pár let později vyrazila na Pacifickou hřebenovku (4300 km) a horám úplně podlehla. Vydala knihu 151 dní Pacifickou hřebenovkou a o dva roky později knihu 151 dní po evropských stezkách, ve které se snaží ukázat lidem, že nemusí jezdit až do Ameriky, aby si mohli užít krásných výhledů. Všude na cestách ji doprovází její parťák sibiřský husky Marvel. Založili si spolu neziskovou organizaci Pomáhej s Marvelem, podporují útulky a snaží se opuštěným zvířatům udělat trochu hezčí život, než si najdou své domovy. IGFB, www.holkasbucketlistem.com

JIRKA LICHTENGER – dobrodruh, cestovatel, pořadatel polárnických kempů, expedic a horských výstupů, adrenalinových a hudebních akcí, hrdý otec, nadšenec do života a taky trochu běžec. 

MILADA MILI VAŇKÁTOVÁ spolu s Jirkou připravuje horský vzdělávací program sálu Ararat a je šéfkou IG propagace. Pokud zrovna nedabuje nebo nehraje na koncertě s kapelou, bude nejspis někde v horách na treku, solo cestě po Asii, skákat s padákem z letadla anebo se připravovat na nějakou expedici do polárních oblastí.

KUBA ŠOLC – moderátor a programový manažer bloku dlouhých treků. Jindy milovník hor, vodních toků, dálkových trailů a ultralehké výbavy, kterou testuje pro Pod 7 kilo. Po českých a evropských stezkách nachodil za posledních pět let přes 6500 km. O dálkových přechodech hor přednáší a píše blog www.kubojovycesty.cz. Sledovat ho můžete na FB Kubojovy cesty nebo IG @kuboj9.

PETR SNÍŽEK – moderátor a programový šéf vodácké sekce Festivalu OBZORY. V civilu nadšený vodák a šéfredaktor časopisu Pádler. Petr byl na vodě poprvé na Lužnici ještě než se narodil. Tak brzy ho rodiče k vodě vedli. Nejspíš se to vyplatilo, protože se ho voda drží dodnes. Začínal v dětském oddílu, kde s kamarády závodil na pramicích ve vodáckém víceboji, postupem času se našel v kajaku a na divoké vodě.

MÍŠA GLADIŠOVÁ – programová šéfka běžeckého bloku festivalu Obzory. Jindy šéfredaktorka časopisu Svět Běhu, běžkyně, cestovatelka a manažerka Klubu cestovatelů.

Děkujeme taky dalším kolegům:

DAVID GLADIŠ, tvůrce festivalu; PETRA SEDLÁČKOVÁ, grafička, která stojí za našimi inzeráty a katalogem; VOJTA DVOŘÁK, moderátor, instruktor dětských horských kurzů; jindy horský vůdce UIAGM, šéf testerů www.SvetOutdooru.cz a veselá kopa; JIRKA KALÁT, zopdovědný za instalace vystavovatelů; jindy cestovatel, přednášející, tvůrce podcastů a pěkných akcí; NATÁLKA KOHOUTKOVÁ, šéfredaktorka časopisu Svět Outdooru, kterou potkáte ve VIP salonku; HONZA PICEK, šéfredaktor www.svetbehu.cz, a HONZA KALKUS, manažer běžeckých závodů Krosového poháru a Třeboňského maratonu.

V sálech Festivalu OBZORY se potkáte s těmito dalšími nadšenými tvářemi: 

KATKA ROUDNICKÁ, moderátorka cestovatelského sálu Battúta. Zkušená cestovatelka a jedna z prvních redaktorek www.HedvabnaStezka.cz;

KATKA MESÁROŠOVÁ, koordinátorka sálu Battúta, cestovatelka tělem i duší;

TEREZA KRAMPLOVÁ, vede sál workshopů Altamira;

PETR ZBOŽÍNEK, neúnavný pomocník při stavbě festivalu a propagátor programu pro neslyšící; jindy instruktor lezení;

ALEŠ KŘENEK, HONZA BUREŠ, TERKA ISSOVÁ.Hlavní partneři