Partneři Festivalu OBZORY 2022

Děkujeme generálnímu partnerovi za podporu Festivalu!

UNIQA

Pojišťovna byla založena v roce 1993. Po celou dobu své existence na českém trhu patří UNIQA pojišťovně pozice mezi 10 nejsilnějšími hráči. UNIQA patří k největším poskytovatelům cestovního pojištění v České republice. V rámci cestovního pojištění UNIQA si můžete sjednat pojistné krytí od základního pojištění pro nenáročnou dovolenou na pláži až po rizikové pojištění např. na sjíždění divokých řek. Slevy pro rodiny a za online sjednání. Členové Českého horolezeckého svazu si mohou sjednat přímo na sekretariátu ČHS speciální cestovní pojištění pro horolezce bez omezení nadmořské výšky.

Děkujeme hlavním partnerům za podporu Festivalu!

ŠPANĚLSKO

Španělská centrála pro cestovní ruch je již druhým rokem partnerem Festivalu OBZORY. Svojí účastí chce dát najevo, že Španělsko je stále neprobádaná evropská země, kde je co objevovat a která zcela jistě nezklame cestovatelské dobrodruhy. Ti, kdo rádi hledají, zcela jistě v této zemi naleznou kromě kulturních památek panenskou přírodu, velehory, divoké soutěsky i horolezecké výzvy. Informace o cestování po Španělsku získáte na přednáškách přímo na Festivalu OBZORY, a mnoho zajímavého a užitečného se dozvíte na webovém portále www.spain.info, určeném především pro ty, kdo si svoje cesty plánují rádi sami a potřebují si vyhledat potřebné informace. Portál je určen pro jakýkoliv druh moderní technologie, včetně aplikací pro mobilní telefony. Je možné si stáhnout podrobné mapy, průvodce, naplánovat trasu nebo získat informace o dopravě. Buen viaje!

HANNAH

Původem česká značka Hannah vznikla v roce 1991. Na jejím začátku stála parta nadšenců, kteří si vyráběli outdoorové oblečení a vybavení svépomocí. Hannah se postupně stala progresivní a stabilní outdoorovou značkou na českém trhu, která své produkty vyváží do 30 dalších zemí. Jaká je hlavní vize Hannah? Děláme kvalitní outdoorové oblečení a vybavení, které je připraveno zvládnout jakýkoliv cíl. Které je vytvořeno za jediným účelem – aby svou funkčností pomohlo všem lidem, jako jsme my, pokořit každou vytyčenou hranici. Dosáhnout každého cíle. Děláme takové věci, které nabízí funkci a maximální komfort pro nejnáročnější cesty. Naše věci vytváří lepší podmínky na náročných cestách. Naši zákazníci se mohou soustředit na jediné – posunout se dál. Maximálně se soustředíme na kvalitu. Ta je pro nás prioritou a nikdy na ní nešetříme. Proto používáme jen ty nejvhodnější materiály a pokročilé technologie a vymýšlíme inovace. Naše věci děláme tak, abychom nikdy nesnižovali kvalitu a funkci na úkor ceny. Děláme věci tak, abychom na ně byli patřičně hrdí. Protože je děláme i pro sebe. Pro naše plány, naše cesty, naše výzvy. Proto vše připravujeme i testujeme s profesionály outdooru. Střihy ladíme přímo v Plzni. Testujeme. Makáme. HANNAH. V pohybu od roku 1991.

RAS AL KHAIMAH

Nejseverněji položený emirát Ras Al Khaimah je čtvrtým největším emirátem Spojených Arabských Emirátů a jeho rozmanitá krajina je vyhledávaným cílem aktivních cestovatelů. Jako hlavní partner festivalu během přednášek představí nečekaná zákoutí této destinace a prozradí tipy, kam se vydat za dobrodružstvím a adrenalinovými zážitky.

BUSHMAN – TVOŘÍME VLASTNÍ STYL

Tradiční česká značka outdoorového oblečení z přírodních materiálů Tě doprovodí, kam budeš chtít. Už 25 let navrhujeme pánské i dámské kolekce oblečení a doplňky v souladu s přírodou a s respektem vůči ní i lidem. Bushman je člověk se silným instinktem a touhou po životě. Miluje nekonečné toulky přírodou stejně jako procházky městem. Z dílny BUSHMAN proto vycházejí kolekce, navržené s jasným cílem: aby ses v nich cítil v absolutním pohodlí. Protože nosit kvalitní oblečení znamená cítit se svobodně. A cítit se svobodně znamená žít… Užij si všechny své cesty, ať vedou kterýmkoli směrem!

Děkujeme partnerům za jejich podporu Festivalu!

CESTOVNÍ KANCELÁŘ KUDRNA

Již tradiční stálice ve světě aktivní dovolené a outdoorových aktivit. Zakládají si na osobním přístupu ke každému cestovateli a v jejich nabídce naleznete vše od aktivní dovolené pro rodiče s dětmi, přes poznávačky s lehkou turistiku až po drsné expedice na bajku a v horách celého světa.

LIBERECKÝ KRAJ

Ještěd, Trosky, Panská skála, Máchovo jezero, Mumlavské vodopády, ale také spousty skrytých skvostů, tajemných hradů, a míst dalekého rozhledu. Krajina jako stvořená ke sportu a poznávání. To je Liberecký kraj. Kraj Křišťálového údolí, protkaný sklárnami a bižuterními provozy. Kraj pěti unikátních oblastí. Romantický Český ráj ponouká k toulání krajinou skal a údolí. Jizerské hory jsou rájem pro všechny sportovce. Krkonoše uchvátí svou majestátností. Lužické hory jsou skrytým skvostem pro všechny dobrodruhy. Máchův kraj nabízí nejenom plážovou pohodu, ale doslova košík zážitků. A pak tu je největší město severu – Liberec. Mekka gastronomie a dobré kávy, ale hlavně místo s největší koncentrací turistických cílů. Vydat se k nám na sever je vždy správnou volbou.

THULE

Ti, kdo tráví život aktivně, švédskou značku THULE dobře znají. Díky Thule střešním nosičům připevníte kola na střechu auta, ale pohodlně i za něj, ustelete si ve střešním stanu tam, kde se vám to zalíbí, poberete na cesty autem hromadu věcí ve střešním boxu a k tomu ještě lyže nebo prkno. A až vystoupíte, zabalíte si na výlet do perfektně řešených batůžků. THULE se však umí postarat i o aktivní rodiny s dětmi – vyrábí cyklosedačky, multifunkční sportovní vozíky a kočárky – jak sportovní, tak městské.

ADVENTURE MENU

V Podkrkonoší vaříme 100% přírodní outdoorový jídlo, se kterým můžeš s chutí vyrazit kamkoli do světa. Na výletě, na treku i na těch nejnáročnějších expedicích ti Adventure Menu dodá energii a zvedne náladu. S každou porcí si v přírodě otevřeš tu nejlepší restauraci, do který můžeš zajít. Pohodlně, kdykoli a kdekoli.

SIR JOSEPH

Již 45 let vyrábí Josef Rakoncaj a společnost Sir Joseph kvalitní outdorové vybavení. Dodáváme oblečení, spacáky a další vybavení světovým lezcům pro dobývání osmitisícovek, horolezcům pro zdolávání skalních stěn na všech kontinentech, polárníkům do těch největších mrazů, ale také všem trekařům, turistům i dětem objevujícím svět. Specializujeme se na funkční vybavení do zimních podmínek. Vyrábíme primárně z husího peří, které má stále nejlepší poměr teplotního komfortu a celkové hmotnosti a sbalitelnosti. V posledních letech jsme k péřovým produktům přidali i novou kolekci bund a vest z dalšího přírodního materiálu Alpské ovčí vlny. www.sirjoseph.cz/alpinwoolGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři