Šebestián Bok

Jezdí autostopem a cestuje low-cost.

Jsem dvacetiletý student, pocházející z malé vesničky v západních Čechách. Aktuálně studuji geologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovo univerzity v Brně. Od 14 let jezdím autostopem a cestuju low-cost.

Když jsem se v 16ti poprvé sám vydal dál za hranice naší země, bylo to do Maďarska. Během toho výletu mi došlo, že svět je bezpečné místo plné skvělých lidí a byl jsem cestovní nemocí plně infikován.  V 18ti jsem se v rámci MČR v autostopu podíval do Západní Evropy.

Následně jsem sám vyrazil na měsíční cestu po Balkáně. Časem během cest mi dochází, že lidská dobrota a vzájemná láska je to, co mě pohání na cestách do neznáma. Minulý rok jsem navštívil Turecko, Gruzii a Arménii. Během cest páchám různé voloviny – třeba výstup na pětitisícovku Kazbek bez přípravy, ochutnávám různé pokrmy od místních – třeba medvěda, a snažím se získávat co největší nadhled. A hlavně samozřejmě žiju život naplno.

V létě 2021 jsem se zúčastnil MČR V autostopu. S parťačkou Mily jsme se poznali den před závodem. Jelo se do Západní Evropy a nejzazší bod byl v belgickém Oostende. Nakonec jsme závod i vyhráli.

 Program

STOPEM DO MAROKA a zase zpět

Sobota 11. 11. 2023 | 15:00–16:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)
Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři