Balkán: pádlování po nenáročných řekách

Tomáš Fantomas Svoboda

Neděle 11. 11. 2018 | 14:30–15:30
SÁL FILMŮ A EXPEDIC


Balkánské řeky jsou mezi vášnivými českými vodáky dobře známé již z dob komunistické éry, kdy byli země východního bloku často jedinou možnou destinací, kde si zapádlovat v zahraničí. Rumunsko, Bulharsko i země bývalé Jugoslávie často brázdili „Erťáky“ vodáckých oddílů s přívěsy naloženými starými laminátkami.

Nucenou pauzu v návštěvách některých zajímavých míst zapříčinila Válka v Jugoslávii a také hlad po objevování řek západní Evropy, ale to už je daleká historie, Balkán se se znovu dostal do hledáčku vodáků z celého světa a to nejen těch extrémních, kteří vyhledávají pouze divoké řeky, ale i pohodářů, „svátečních jezdců“ a vodáckých turistů.

Nechte se inspirovat povídáním o nejkrásnějších řekách Balkánu, které jsou vhodné i pro méně zkušené vodáky. Pojďte navštívit zapomenutá místa v Rumuských kopcích, odlehlé soutěsky Albánských hor, hluboké kaňony v Černé hoře, nebo krasové řeky Chorvatska, Bosny a Hercegoviny Nasajte trochu atmosféry z vodačení v Makedonii, objevte z kánoe Bulharsko.

GalerieHlavní partneři

Partneři