CANALBOATING

Šárka Morávková

Sobota 11. 11. 2023 | 19:00–20:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)


Zavřete oči. Nadechněte se … a ucítíte vodu, sluníčko, lehký vítr, ranní kafe a čerstvý koláč. Zaslechnete kvákání kachen, nahození rybářského prutu, cinknutí zvonku na kole, zaštěkání psa. Nebo taky kapky bubnující do střechy a na okna kajuty.

Plavba po kanálech a vodních tocích na motorových člunech člověka buď chytí nebo mine. Když jsme s mým mužem Honzou poprvé po týdnu na Canal du Midi vraceli naši malou loď, prohlásila jsem: „Takže stačilo a tohle už víckrát absolvovat nehodlám“.

Od té doby, bude to skoro patnáct let, si už dovolenou bez týdne na lodi nedovedu představit. Pluli jsme po kanálech Francie, Německa, Belgie, Holandska, Skotska, Itálie, Irska, Walesu a naším favoritem je jednoznačně kolébka canalboatingu – Anglie. Na rozdíl od evropských kanálů, které brázdí bakelitové nebo ocelové čluny, se v Anglii pluje na narrowboats, a to je teprve zábava.

Výhodou je, že nemusíte mít žádný „řidičák“, ale určitě je dobré o pravidlech a fungování na kanálech a o lodích samotných něco vědět.

Canalboating je o aktivní, přitom klidné a pohodové dovolené jak pro dvojice, tak pro rodiny se staršími dětmi nebo partu přátel. Není to ani jako jízda na kole, ani jako jízda na koni, ani jako pomalé popojíždění autem, ani jako turistika. Je to prostě CANALBOATING.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři