INDONÉSIE – neobydlené ostrovy v Celebeském moři

Petr Jan Juračka

Sobota 11. 11. 2023 | 19:00–20:30
SÁL ALDABRA
ve spolupráci s UNIQA (sál 131)


Sbalit si ranec a vyrazit na neobydlené ostrovy ležící v Celebeském moři zní možná jako skvělý nápad, přestože to lecjaký smrtelník udělat nemůže, neboť jej do tohoto zapovězeného území nikdo nepustí. Petr měl to veliké štěstí, že mezi své kamarády může zahrnout Hanku Svobodovou, která na těchto tropických ostrůvcích tráví mnoho času bojem proti pytlákům i lidské lhostejnosti, a mohl tak tato přísně střežená místa na vlastní oči vidět.
A fotit. A točit.

Cesta do Indonésie však byla úplně jiná, než všechny jeho předešlé výpady mimo standardní pohodlí evropského kontinentu.
Viděl na vlastní oči rozsáhlé plantáže palmy olejné, stovky tun naplaveného plastového odpadu uprostřed panenské přírody, mořské cikány, ale taky vajíčka kladoucí dospělou karetu, stovky malých líhnoucích se želv, fenomenální medúzy a málem ho spolkl žralok velrybí. Tomu všemu mu byla svědkem nejen jeho žena, ale také jejich malé dcery, které odvážně čelily příkoří cest, rýže, štípanců od komárů a mrtvého vorvaně, který je několik dní děsil před jejich příbytkem.

Tahle přednáška bude zkrátka úplně jiným příběhem, než jaký Petr doposud vyprávěl… Tak si ho nenechte ujít!

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři