MALOVÁNÍ AFRICKÝCH MASEK- tvoření a povídání o životě v Africe

Táňa Beaoui Bednářová

Sobota 7. 11. 2020 | 10:30–12:00
DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111) + celý den hlídání dětí a africké tvoření


Namalujeme si africké masky, navlékneme korálky a vyrobíme nějakou hračku z odpadků. A k tomu si poslechneme africkou hudbu a okem i uchem nahlédneme do života v Africe.

Polovinu obyvatel v Guineji představují děti do 15 let. Ne všechny chodí do školy, ale snad všechny pomáhají s domácími pracemi, a to někdy i hodně těžkými, jako je např. nošení vody, pouliční prodej ovoce, praní prádla na valše, práce na poli apod. Starší děti se starají o své mladší sourozence.

DĚTI SI HRAJÍ VENKU A VE SKUPINKÁCH. Fotbal v Africe hrají snad všichni kluci, nejčastěji naboso a prakticky s čímkoliv, co je kulaté, třeba i s POMERANČEM nebo OBVÁZANÝMI STARÝMI IGELITKAMI. Dívky mají rády skákání gumy nebo přes provaz, vyrobený z NAVÁZANÉ TRÁVY. Další oblíbenou hračkou je STARÁ PNEUMATIKA, kterou děti pohání KLACÍKEM. Děti si hrají s tím, co najdou na zemi a v hromadách z odpadků, jako je například autíčko Z PLECHOVKY OD SARDINEK s koly od VÍČEK Z PLASTOVÝCH LAHVÍ. Pro někoho odpadky, pro tyto děti nejoblíbenější a jediné hračky, se kterými si hrají. Dozvíš se také, co si lidé v Guinei oblékají, jak vypadá “kočárek” guinejské maminky, jak se přenáší 20 litrů vody i několik kilometrů daleko nebo jak se bydlí celé rodině na 10 metrech čtverečních.

Ve spolupráci s WontanaraHlavní partneři

Partneři