Antarktida nejen na sea kajaku

Jan Hocek

Neděle 11. 11. 2018 | 13:00–14:00
EXPEDIČNÍ SÁL


Ledovce, sníh, drsná příroda, křišťálově čistý vzduch a nekonečné horizonty jsou společným jmenovatelem jedinečné polární oblasti naší Země, kterou je Antarktida.

Zdánlivě jde v našich představách o místo, které je pusté, jednotvárné a pro život nepřátelské. Opak je však pravdou a vy se na fotografiích můžete přesvědčit, že zdejší příroda a krajina hýří životem, náladami a odstíny stejně, jako rozkvetlá tropická zahrada. Jen musíte být pozorným pozorovatelem, protože tóny barev jsou tu skromnější – jakoby se příroda cudně styděla ukázat veškerou svoji krásu nepokrytě a naplno…

Týden na Antarktickém poloostrově bylo třeba maximálně využít pro poznávání okolí – plavili jsme se na kajacích mezi plovoucími krami, stoupali do hor s mačkami a nocovali s tučňáky na panenských plážích. Rád bych, aby Vám moje fotografie přiblížily a zprostředkovaly krásu polárních krajů. Nic ale nepřekoná vlastní prožitek a pokud se chcete do těchto míst vypravit, rád Vám pomohu cestu zorganizovat ve spolupráci s cestovní kanceláří Inspira, jejímž jsem spolumajitelem.

Jan Hocek, www.hocek.cz

GalerieHlavní partneři

Partneři