KANÁRSKÉ OSTROVY

Markéta Peggy Marvanová a Pavel Paloncý

Sobota 09. 11. 2024 | 15:00–16:30
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)


GRAN CANARIA S PEGGY MARVANOVOU A PAVLEM PALONCÝM

Gran Canaria, cyklistický ráj, když jsou české hory ještě pod sněhem.

Únor. Zavírají se okresy. Všude život ovládá pandemie. Na celém světě se běží snad jen jeden jediný závod a zrovna tady, na Kanárech! Transgrancanaria 360. Letíme z Berlína, o dva dny později už by to nešlo. Všechno vzniká rychle. Když do tepla, tak to rovnou spojit i s cyklistickým soustředěním před gigantickým projektem Korona Himálaje, který nás brzy čeká. Trénink, závod, trénink a pokračuje se dál. Další zastávka Ekvádor a Tennesse.

Gran Canaria nikdy nezklame, a i tentokrát byla naše třítýdenní zastávka oázou klidu a pohody, kdy jsme se mohli pořádně připravit na zbytek sezóny.

TENERIFE S LŮCOU KUTROVOU

Procestujeme Tenerife křížem krážem – národní park Pico del Teide, třetí nejvyšší hora Tenerife – spící sopka Mount Guajara, největší město Santa Cruz, borové háje v Puerto de la Cruz, horský masiv Anaga a nakonec výstup na nejvyšší horu Tenerife – aktivní sopka Pico de Teide, 3715m. To vše s mým tátou, který je hotový parťák k pohledání.

LA PALMA S NATÁLKOU KOHOUTKOVOU

Šéfredaktorka SvetOutdooru.cz nás provede po sopečné perle La Palma. Na třetím nejmenším Kanárském ostrově se podíváme na kratší i delší turistické stezky nad strmými srázy kaldery Taburiente, sopečnou pustinou po Stezce vulkánů Ruta de los Volcanes, kolem dračích stromů, skrz svěží lesy, k vodopádům i s výhledy na oceán. Na závěr si ukážeme, kde se osvěžit na černých vulkanických plážích či v mořských bazéncích nebo co ochutnat za dobroty 🙂

Přednáška ve spolupráci se Španělskem. Více o této krásné zemi najdete na www.spain.info.

 

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři