KOSTARIKA – skrytá místa exotického ráje

Anna Mullerová

Neděle 10. 11. 2024 | 13:00–14:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)


Vyprávění o džungli a exotických zvířatech – ty jsme si v Kostarice užívali pokaždé ze všeho nejvíc. Dračí zátoka a noc v srdci pralesa. Papoušci všech barev, lenochodi, tapíři, kajmani, krokodýli a opice, co nám ukradly snídani. O surfování a
vášni k proměnlivému oceánu. O středoamerickém stylu života. Jak uvařit gallo pinto a jak procestovat Kostariku bez auta.

Kostarika byla první zaoceánská země kterou jsme s přítelem jako digitální nomádi navštívili a zamilovali jsme si ji natolik, že jsme se tam v průběhu posledních pěti let, několikrát vrátili. Strávili jsme měsíc ve vlnách Atlantiku, na plážích poloostrova Guanacaste. Každý den jsme chodili surfovat a doufali jsme, že se v moři vyhneme krokodýlům a jedovatým hadům.

Toulali jsme se mračnými lesy v horách Monteverde. V hluboké džungli jsme se snažili zahlédnout proslulého quetzala a strávili jsme několik dní na neuvěřitelně proměnlivých trailech. Monteverde má na malé rozloze několik mikroklimat a tak zde můžete zažít džungli na několik způsobů.

Vydali jsme se do vzdálené Drake Bay, která je přístupná pouze lodí a setkali jsme se tam s nespočtem exotických zvířat. Nádherní ara papoušci s křikem létali svačit na mandloně, opice k nám přišly posnídat, duhoví kolibříci poletovali zahradou zvláštních květin, mravenci v zástupech odnášeli lístky do nitra mraveniště…všude se něco dělo a my jsme se v úžasu nechávali okouzlovat. Džungle nás pohltila a my jsme málem zůstali napořád. A právě pralesu a jeho původním zvířecím obyvatelům se bude toto vyprávění nejvíce věnovat. Zážijeme společně džungli, tím mě osobně totiž Kostarika změnila život.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři