LOFOTY A ŠPICBERKY – Plachetnicí, v pohorkách a s velrybami

Tom Brázdil & Máří Magdaléna Halatová

Neděle 8. 11. 2020 | 12:30–14:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)


Snili jste někdy o tom vidět velryby ve volné přírodě? Opalovali se o půlnoci? Byli jste již někdy pozorovat mrože s puškou na zádech?

Přijďte si poslechnout vyprávění, jak se dva dobrodruzi vydali na Expedici daleko na sever za polární kruh. Vydejte se s námi na plavbu mořem fotek z Norských Lofoty a Vesterál, z míst nekonečného množství horských ostrůvků čnících z moře, úzkých fjordů plných ryb a rybářských vesniček. Prozradíme vám tipy na treky a povíme, kde naleznete vesnici s pravými Vikingy a jejich tradicemi.

Ale vyprávěním o Lofotech neskončíme. Povíme vám také jak jsme opustili bezpečí norského pobřeží a vydali se vstříc několikadenní nonstop plavbě Severním ledovým oceánem, hojně obývaným kosatkami, keporkaky a plejtváky a dopluli až na samotné Špicberky, věčně ledové souostroví s větším počtem ledních medvědů než obyvatel.

Dozvíte se, jak jsme svedli bitvu s dechberoucími ledovými krami většími než naše loď, jak jsme zachraňovali plejtváka před rybářskou sítí. Ukážeme kde se v hlavním městě Longyearbyenu dobře najíst a kam se podívat. V neposlední řadě přineseme přímo na Obzory pytel s odpadky, které jsme nasbírali na ostrově obývaném pouze mroži – a věřte že některé věci byste nečekali.

 

www.serenityexplorers.cz

GalerieHlavní partneři

Partneři