Lofoty a pobřeží severního Norska plachetnicí

Tom Brázdil & Máří Magdaléna Brázdil

Sobota 11. 11. 2023 | 16:00–17:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)


aneb jak cestovat udržitelně a hlavně se vyhnout davům

Snili jste někdy o tom vidět kosatky ve volné přírodě? “Opalovali” se o půlnoci? Lezli na ledovec? Přijďte si poslechnout vyprávění, jak se dva dobrodruzi vydali na palubě plachetnice na Expedici daleko na sever za polární kruh a vydejte se s námi na plavbu mořem fotek norského pobřeží.

Zveme vás na palubu naší plachetnice Midnight Blue do říše půlnočního slunce a divoké a nádherné severské přírody. Místa nekonečného množství horských ostrůvků, úzkých fjordů plných ryb a vesniček s typicky červenými domky.

Navštívíme nejen oblíbená městečka dostupná třeba i vanem, jako je Å nebo REINE s ikonickými výhledy, které vládnou Instagramu, ale podíváme se i do těch méně známých, ovšem o to víc fotogenických! Společně se vydáme k ledovci a necháme se unést jeho modří, navštívíme místa, která jsou domovem desetitisíců párů těch nejroztomilejších papuchalků.

Čekají vás úchvatné scenérie LOFOT a VESTERÁL, perel v koruně krás norského pobřeží. Prozradíme vám tipy na SUPER TREKY a povíme, kde naleznete vesnici s pravými VIKINGY a jejich tradicemi. Uvidíte záběry z největšího festivalu vikingské kultury a prozradíme tajemství, jak házet sekerou jako profík!

Ale vyprávět nebudeme jen o Norsku. Povíme vám také o tom, jaké je to žít a cestovat na plachetnici – o životním stylu jako stvořeném pro Slow Travel a Udržitelné cestování. A rovnou přihodíme naše tipy, jak si užít vlastní zero waste dovolenou, vychutnat si lokální jídlo a zažít trochu těch mindfull okamžiků.

www.serenityexplorers.cz

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři