MOŘSKÉ ŽELVY jak pozorovat, jak chránit

Hanka Svobodová

Neděle 10. 11. 2024 | 13:30–14:30
SÁL TARAHUMARA
(sál 301)


Oblast Berau na východním Borneu je územím s největší biodiverzitou na světě, jsou tu po Velkém bariérovém útesu ty nejstarší a nejkrásnější korálové útesy na světě, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, potkáte tu žraloky, nežahavé medúzy a vzácně i poslední dugongy. Oblast je ale především domovem mořských želv, místní maličké ostrůvky tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě.

Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale velmi rychle mizí. Hana Svobodová se spolu s místními ochranáři snaží toto bohatství a především mořské želvy už několik let chránit. Působí ale i na jihovýchodě Indonésie a také na Srí Lance. Chcete vědět, jak se člověk ze země bez moře může stát ochranářem v tropech a co to obnáší, jak problémy přírody souvisí s kulturou místních a jak se dá vztah lidí k přírodě posouvat, nebo jak můžete pomoci?

Zajímají Vás zajímavosti z místa,  jak na cestách chránit a ne ubližovat či obecně tipy do Indonésie, kde Hana strávila alespoň polovinu z posledních 12 let? Budete vítáni..

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři