NORSKO – na jachtě i po souši mezi fjordy

Tomáš Kůdela

Neděle 10. 11. 2024 | 12:00–13:30
SÁL ARARAT ve spolupráci s Hannah (sál 104)


Sychravé počasí, tříštící se vlny a silný vítr. Tak vás přivítá severní Atlantik. Zklidní se teprve v hlubokých tmavě modrých fjordech, kde plachetnice pomalu proplouvá mezi útesy a domečky rozsetými po pobřeží. Fotografie dronem zachycené divoké přírody vás spolu s Tomášem Kůdelou přenesou až mezi norské Fjordy.

Norskou přírodu nejprve posádka pozoruje jenom z paluby, ale nevydrží to příliš dlouho. Vydává se do hor, kde některé úseky připomínají nezajištěnou ferratu. Dokáží se přes sněhová pole vrátit zpět? Co se stane, když se vydáte na čtyřhodinovou procházku a místo ní vás čeká třináct hodin „vysokohorského jachtingu“?

Přednáška nás také zavede na „kazatelnu“ Preikestolen, kterou si prohlédneme zespodu od hladiny vody. Z ptačí perspektivy se naopak podíváme na fascinující záběry Geirangerfjordu a proletíme se i nad vodopádem Sedm sester. Navštívíme západní pobřeží Norska, kde na nás dýchne atmosféra řídce obydlených malebných ostrůvků. Nekonečná a nádherná vodní hladina, v odlescích světla se měnící odstíny zelené a modré a opravdové ticho rozhostí klid snad v každém z nás. Spatřete Norsko novýma očima z vodní hladiny.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři