PO ETAPÁCH KOLEM ČR

Sylvie Korbařová a Matěj Koudela

Sobota 09. 11. 2024 | 15:30–16:30
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)


Jak spojit vášeň pro dálkové treky a touhu víc poznat naší vlast? A proč vlastně jezdit za dálkovými treky přes půl světa, když si jeden takový můžeme naplánovat i v naší české kotlince?

Státní hranice České republiky měří celkově 2 326 820 m a tak už jen samy o sobě představují rozhodně dostatečnou vzdálenost na pořádný dálkový trek. My jsme se rozhodli je překonat pěkně po etapách tak, aby bylo jejich postupné obcházení možné zařadit do našich všedních dnů, a tak se už skoro dva roky snažíme každou delší společnou volnou chvilku, kdy jsme v ČR, věnovat právě jim!

Začátek našeho hraničního okruhu leží v krásném prostředí NP Šumava, odkud jsme vyrazili po směru hodinových ručiček. Zatím jsme stihli navštívit místa, kde na nás dýchala historie a kde stávala železná opona, prošli jsme oblastmi se zmizelými vesnicemi, navštívili třeba nejzápadnější a nejsevernější bod ČR, přešli 130 km dlouhé pásmo Krušných hor, a dál si šlápli až do Krkonoš. A teď se nemůžeme dočkat, jaká další česká dobrodružství potkáme během druhé poloviny naší cesty podél českých hranic. Zatím to rozhodně stálo za to!

Ve spolupráci  s

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři