OUTDOOROVÁ PRVNÍ POMOC HORAL – dokážete si poradit v horách?

Dita Podhadská

Sobota 09. 11. 2024 | 10:00–11:30
SÁL ARARAT ve spolupráci s Hannah (sál 104)


Kurz HORAL je kurz první pomoci zaměřený na outdoorové činnosti a prostředí, kde záchranná služba či jiná forma pomoci dorazí v řádu hodin či dní. Hory jsou krásné, ale i nebezpečné.

Stejně jako věnujeme čas přípravě materiálu, tréninku fyzičky a technický dovedností, věnujme čas také nácviku první pomoci a přípravě na situace, které mohou změnit běh našeho výletu/treku/cesty po světě. Na kurzu Vás naučíme, jak si poradit s život ohrožujícími stavy, jak využít materiál pro záchranu, improvizované transporty, dlahování končetin, řešit podchlazení, omrzliny i přehřátí, dokázat rozpoznat závažná onemocnění i ošetřovat drobné rány. Vše formou praktických nácviků a simulovaných situací.

ZDrSEM – první pomoc zážitkem z.s. – nezisková organizace věnující se již přes 20 let výuce první pomoci prostřednictvím zážitku a simulovaných situací. Učíme dle platných doporučení Evropské resuscitační rady. V našich kurzech používáme prověřenou metodiku práce se simulovanými situacemi, které jsou  následně reflektovány lektory. Praktické nácviky jsou doplněny teoretickými bloky z oblasti první pomoci. Těžištěm naší výuky jsou život zachraňující dovednosti a jejich nácvik.  Po skončení kurzu by účastníci měli být schopni poskytnout první pomoc i v emočně vypjatých situacích.Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři