SKOTSKO – přechod souostroví Hebridy

Anička a Kačka Roškotovy

Sobota 09. 11. 2024 | 19:30–20:30
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)


Vydejte se spolu se sestrami Aničkou a Kačkou po ostrovech, které jsou známé svým nevlídným počasím ale o to milejšími lidmi. Pěšky z ostrova Barra k nejstaršímu majáku Skotska na ostrově Scalpay. A pak ještě dál, až na nejsevernější bod Hebrid – Butt of Lewis. Tam, kam vede tzv. Bridge to Nowhere a za celý den klidně nepotkáte vůbec nikoho. Začneme unikátním přistáním na pláži, půjdeme po nekonečných bílých plážích i mokřadech Jižního a Severního Uistu a horským pasy projdeme ostrov Harris a dostaneme se opět k močálům na severu Lewisu. Budeme přespávat v dunách, rašeliništích i v původních kamenných obydlích, kde se stále rašelinou topí.

Poznáme život odlehlé ostrovní komunity Velké Británie, kde lidé třeba ani nikdy nenavštívili pevninu. Zjistíte, proč je tu v neděli tak prázdno a nekoupíte si tu ani benzín do auta nebo jak se vlastně vyrábí světoznámý tvíd z ostrova Harris či jak se těží rašelina.

Vnějším Hebridám se někdy říká ostrovy větru a deště, nebo také Karibik Británie. Počasí dokáže být velmi nepřívětivé, ale když je hezky, tak zažijete úplně jiné ostrovy a užijete si i to koupání v tyrkysovém moři.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři