Sníh, led, adrenalin: blok nejlepších filmů SNOW Film Festivalu

Festival Expediční kamera

Sobota 12. 11. 2022 | 13:30–15:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)


Za branami lyžařských areálů a mimo stopy běžkařských tratí bývá také sníh. Tenhle sníh je ale jiný.  Stejně studí, je stejně bílý a když je teplo, taje. Jenže tenhle sníh není krotký a nenechá se zkrotit rolbou. Někdy je nebezpečný a vždycky nezapomenutelný.

Nezkrotná Antarktida (USA, 23 min)
S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh často spolupracující s National Geographic. Plán byl najít největší koncentraci dosud neobjevených vrcholů a v oblasti uskutečnit tolik prvovýstupů, kolik drsné antarktické počasí a kondice lezců dovolí.

Afterglow (USA, 12 min)
Tvůrčí vizuál zpracovaný tak, jako nikdy před tím. Afterglow je oslavován jako jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Velké skoky či brázdění prašanu i snové záběry, vše točeno v noci s masivními LED světly zakázkové výroby. Tolik barev jste na sněhu ještě nikdy neviděli.

Sibiřský traverz (Kanada, 28 min)
Dokument mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Zvládnout celou trasu z Vladivostoku až do Moskvy může být zdlouhavý a nudný zážitek, pokud si neuděláte pár zastávek.  A pokud máte s sebou lyže, nudit se rozhodně nebudete. Tým špičkových lyžařů a filmařů z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravilo, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan. Čeká nás zastávka v odlehlé divočině na hoře Mamay poblíž Bajkalu, sněhové bouře v horském středisku Sheregesh  i návštěva lovecké vesnice, kde si obyvatelé vyrábějí vlastní lyže.

Galerie