ŠVÝCARSKO – nejkrásnější lehké treky

Alena Koukalová

Sobota 11. 11. 2023 | 15:00–16:30
SÁL BATTÚTA
ve spolupráci s CK KUDRNA (sál 300)


Alena Koukalová spolu s Petrou Greifovou nás provedou po lehkých 2-3 denních trecích, které zvládne úplně každý – třeba i s dětmi. A ty navíc ocení vláčkové dobrodružství mezi jednotlivými kouty Švýcarska.

Půjdeme po romantickém sýrovém treku u Engelbergu, který je známý svými atrakcemi na vrcholu hory Titlis. Ovšem díky tomu, že na tuto horu směřují autobusy asijských turistů, údolí hned vedle, které stoupá do Surenenpassu, je poklidné a plné fungujících sýráren. Až už vám cinknot kravských zvonců na loukách bude lézt na nervy, můžete zalézt do některé z nich a podílet se na výrobě sýra.

Druhou zastávkou bude světoznámé údolí v oblasti Interlaken – Jungfrau. A zase – zatímco Jungfraujoch a Schilthorn se plní turisty, my se vydáme do nádherného závěru údolí Lauterbrunnen a po kvetoucích loukách i vysokohorským terénem dojdeme k bivaku HörnliHütte.

A do třetice si dáme 3-denní trek s výhledy na největší evropský pevninský ledovec Aletsch a přespíme na horské chatě i v hotelu Bellalp, který vznikl spolu s letní horskou turistikou.

Přednáška ve spolupráci s:   

Pozveme Vás na přechod z Kientalu přes Kandersteg až do termálních lázní Leukerbad, který se hodí i pro zimní období. Vydáme se i na kratší treky do soutěsky Göschenen, Saastalu, Mürrenu a přidáme tipy na využití Švýcarského dopravního systému a na místa, kde jsou v létě pro ubytované lanovky zdarma. 

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři