Trek Te Araroa: 3.000 km napříč Novým Zélandem

Martin Mařík

Sobota 12. 11. 2022 | 10:00–11:30
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci s Hannah (sál 200)


Rozhodl se připnout ukulele na krosnu a přejít Nový Zéland pěšky. Překonal hřebeny hor, přebrodil nesčetně řek, ve stanu přežil tornádo a jako jeden z mála lidí dokončil jeden z nejtěžších treků světa, TeAraroa. To vše stihl se stálým úsměvem na rtech za 131 dní.

Společně překonáme dlouhá údolí, hřebeny hor, potká nás pár tropických cyklónů, jedno malé tornádo a to celé na vzdálenosti více než 3000 km s převýšením přes 100 km. Ano, místo toho jsem mohl 12x vyšlápnout Everest. Po 4 měsících putování jsem si jen potvrdil, že žádný problém není tak velký, aby se nad ním nedalo usmát a zvesela pokračovat. Navíc se celé dění odehrává v jedné z nejhezčích zemí světa. Přijďte ochutnat krásy Nového Zélandu a trek TeAraroa.

Projekt byl podpořen Hannah Grantem. Hlavním smyslem Hannah Grantu je materiálně podpořit malé i velké projekty v pohybu. Nezáleží na zeměpisné šířce, ani na výškových metrech. Vítězí zajímavost, originalita a vůbec vaše touha, co chcete poznat nebo čeho chcete dosáhnout. Záměrem Hannah Grantu není oblékat a podporovat profesionální horolezce, ale naopak nadšené cestovatele, kteří mají touhu zažít něco výjimečného, objevit nepoznané či navštívit vysněnou přírodní destinaci. Chceme i vám poskytnout produkty, se kterými svého cíle dosáhnete mnohem snadněji. NEZÁLEŽÍ NA TOM, KDO JSTE, ALE JAKÉ MÁTE SNY!

Galerie