JIHOVÝCHODNÍ ASIE

David Hainall

Neděle 12. 11. 2023 | 13:30–14:30
SÁL BATTÚTA
ve spolupráci s CK KUDRNA (sál 300)


Svět je zajímavý, barevný a plný příběhů, legend, nečekaných souvislostí a …lidí. Během přednášky procestujeme hned několik zemí JV Asie, mezi nimiž nebude chybět Thajsko, Barma, Kambodža a jako přídavek si dáme i Srí Lanku Každá země je jiná, ale všude potkáme skvělé, báječné a usměvavé lidi, krásné hory a unikátní divokou přírodu.
V Barmě, v zemi, jenž byla dlouho politicky i ekonomicky izolovaná, se budeme toulat po chrámech, tržištích, rybářských vesnicích a přírodních skvostech.
Thajsko je známé jako vyhledávaná dovolenková destinace s řadou neřestí a lákadel. Nenechme se ale mýlit – jedná se o nečekaně barevnou zemi s nespočtem národních parků, divokými horami, pestrou paletou horských kmenů, chrámů i průzračně čistého moře.
Kambodža se pomalu dostává z následků řádění Rudých Khmerů, obnovuje památky a unikátní přírodní dědictví a stále více přibližuje světu.
Celé putování zakončíme na Srí Lance, ostrovním ráji plným hor, čajovníkových plantážích, rybářských tržišť, pláží a všudy přítomných zvířat. Navštívíme světoznámé památky, které jsou mnohdy zapsané na seznam UNESCO, probereme aktuální politickou situaci, těžké osudy místních obyvatel i významné historické události, které formovaly státy JV Asie a jejich svébytnou kulturu i náboženství.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři