TREKY NALEHKO – principy ultralightu

Petr Kosek

Sobota 11. 11. 2023 | 15:00–16:00
SÁL ARARAT ve spolupráci s Hannah (sál 104)


Chození s lehkým batohem přináší mnohem lákavější možnosti... Dlouhé treky, na které jste neměli dost dovolené, ale s lehkým batohem je v klidu za deset dní proběhnete!

Proč vlastně řešit váhu vybavení, když pár dní pěšky v Alpách, v Rumunsku nebo ve Skotsku zvládáte i se svým 25kg monstrem? Protože se před vámi otevřou mnohem lákavější možnosti – dlouhé treky, na které jste neměli dost dovolené, ale s lehkým batohem je v klidu za deset dní proběhnete. Treky, které pro vás kvůli délce trvání nebyly řešitelné po stránce zásobování, a nebo třeba treky, které se vám na váš věk a zdravotní stav zdály být nedosažitelné. S lehoučkou výbavou se do nich můžete pustit. 5 až 6 kilo vybavení (a nějaké jídlo k tomu) totiž unese každý.

Je to bezbečné? ANO je. Ultralight není o tom, že kvůli hmotnosti necháte kriticky důležité vybavení doma a budete doufat, že to nějak dopadne. Naopak. Je o dobrém plánování, přemýšlení, znalosti vlastního vybavení a zkušenostech. Přijďte si poslechnout, jak na to.

I my jsme lehkému batohu propadli a kromě pár kratších, několikasetkilometrových treků už máme za sebou i dva přes 4 000km, napříč kontinentem. O všem se můžete také dočíst na webu NALEHKO.COM

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři