UDRŽITELNÝ TURISMUS – nové trendy cestování

Honza Haruda

Sobota 12. 11. 2022 | 19:30–20:30
SÁL ARARAT (sál 104)


Kolik lidí na světě je právě teď v letadle? Je eurovíkend smysluplná cesta? Je Dubrovník nafukovací? Proč byste měli jet v Mexiku k Zapatistům? Co objevíte v marockých oázách? Jak se zpracovávají odpady v Nepálu? A co přístup Ruska k "udržitelnosti"? Mohou stará kola z vašeho sklepa vytvořit pracovní pozice v Gambii? Sjednotí klimatická krize čtyřicet let rozdělený Kypr? Jak dnes vzniká turismus v Náhorním Karabachu? Kde je hranice mezi poznáním objevitelů a vykořisťováním místních? Proč má rád princ Charles moravský Hostětín? O tom a dalších inspiracích z cest vám rád popovídám. Svět se natolik zmenšil, že turistický průmysl musí nyní hledat vlastní cestu k znovuobjevení své podstaty. Udržitelnost cestování je bezesporu novým trendem turismu budoucnosti. Cílem přednášky je představit příklady dobré praxe ze světa a nové trendy turismu. Ideální pro všechny zvídavé diváky hledající jiný pohled na cestování.

Kolik lidí na světě je právě teď v letadle? Je eurovíkend smysluplná cesta? Je Dubrovník nafukovací? Proč byste měli jet v Mexiku k Zapatistům? Co objevíte v marockých oázách? Jak se zpracovávají odpady v Nepálu? A co přístup Ruska k „udržitelnosti“? Mohou stará kola z vašeho sklepa vytvořit pracovní pozice v Gambii? Sjednotí klimatická krize čtyřicet let rozdělený Kypr? Jak dnes vzniká turismus v Náhorním Karabachu? Kde je hranice mezi poznáním objevitelů a vykořisťováním místních? Proč má rád princ Charles moravský Hostětín?

O tom a dalších inspiracích z cest vám rád popovídám. Svět se natolik zmenšil, že turistický průmysl musí nyní hledat vlastní cestu k znovuobjevení své podstaty. Udržitelnost cestování je bezesporu novým trendem turismu budoucnosti. Cílem přednášky je představit příklady dobré praxe ze světa a nové trendy turismu. Ideální pro všechny zvídavé diváky hledající jiný pohled na cestování.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři