VIA DINARICA – pěšky balkánskou divočinou

Václav Malinský

Neděle 10. 11. 2024 | 14:30–15:30
SÁL BATTÚTA
ve spolupráci s CK KUDRNA (sál 300)


Po bezmála 5000 km nachozených pro pomoc druhým bylo na čase vypnout a ztratit se v divočině. Bylo jasno, volba padla na novou, dálkovou trasu Via Dinarica táhnoucí se nejdivočejšími a nejodlehlejšími místy Balkánu a Evropy vůbec. 1 400 km napříč Kosovem, Albánií, Černou Horou, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Slovinskem. Cesta o svobodě, o jiném vnímání času a vzdálenosti a o zbourání předsudků panujících o bývalé Jugoslávii.

Balkán je plný kontrastů, něco tak důvěrně známého, ale zároveň orientálního. Přívětivý i drsný. To vše v očarujícím rozporu. Cesta vedoucí přes nejvyšší vrcholy dinárských Alp, cesta kde není jediný metr zadarmo. S pětikilovým batohem na zádech a se zvednutou hlavou!

Majestátní, ostré vápencové štíty, jedny z nejhlubších říčních kaňonů Evropy, křišťálově průzračné řeky, prastaré bukové lesy, kde stále vládnou vlci a medvědi, jedny z největších jeskynních komplexů. To vše v kontrastu s pozůstatky občanské války. Minová pole, bunkry, masové hroby. Země, které se  z války vzpamatovávají dodnes a přesto tu potkáte jen usměvavé a pohostinné lidi, kterým stačí tak málo!

Přijďte se nechat očarovat vyprávěním o této dálkové turistické trase, která byla magazínem National Gaographic Traveler vyhlášena jako jedna z nejlepších cestovatelských destinací pro rok 2017, a která nabízí to nejlepší z přírodních krás západního Balkánu.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři