Rock Point výzva „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ – vyhlášení vítězů

Martin Mužík, Filip Tomeš, Honza Krabec

Sobota 09. 11. 2024 | 10:30–11:30
SÁL TARAHUMARA
(sál 301)


Když na konci května letošního roku čtveřice běžců Martin Mužík, Filip Tomeš, Linda Beniačová a Radek Civiš vyrazila pod hlavičkou Rock Pointu „objevit“ trasu pro letní běžeckou a turistickou výzvu „napříč Šumavou“, bylo záměrem přiblížit Šumavu široké běžecké veřejnosti v celé její kráse a ukázat, že i české hory skrývají pořádné výzvy. Přes 160 km od Nýrské přehrady až na Lipno, ze západu na východ Šumavy s převýšením 4 780 výškových metrů je toho důkazem.

Rock Point na základně zkušeností čtveřice běžců připravil 4 výzvy, na kterých mohli běžci od srpna do konce října v několika kategoriích soutěžit o hodnotné ceny od partnerů akce – Dynafit, Osprey, Hannah, Adventure Menu a Life food. Na své si přišli nadupaní ultatrailoví borci, nadšení hobíci i turisté a rodiny s dětmi, které vyrazili jen na krátký výlet. Že je trasa parádní, se rychle se i rozkřiklo.

Na festivalu Obzory celá akce vyvrcholí vyhlášením vítězů a předáním cen! Součástí festivalu je i oficiální premiéra dokumentu „napříč Šumavou“, který můžete shlédnou v rámci přednášky účastníků „objevitelského“ přeběhu, která následuje po vyhlášení.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři