VÝSTAVA – DIVOČINOU S BUSHMANEM

Petr Slavík

Sobota 11. 11. 2023
VÝSTAVA – DIVOČINOU S BUSHMANEM


Po tisíciletí se bojíme jejich stínů. Obdiv a strach z nich provází lidstvo od kolébky. Jsou inteligentní, rychlí, silní a nebezpeční. Velcí suchozemští predátoři naší planety. Většina lidí se jim snaží vyhnout.

Profesionální fotograf divoké přírody Petr Slavík to má obráceně. Vyhledává největší šelmy, aby přivezl jejich snímky.

Dnes je Petr Slavík držitelem několika mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile z největšího fotografického salónu TRIERENBERG SUPER CIRCUIT. Jeho fotografie se staly i součástí knižního výběru THE WORLD’S BEST IMAGES 2014. Jezdí po celém světě, aby zaznamenal poslední střípky divočiny. Věnuje se hlavně šelmám a ohroženým druhům. 

Jeho snímky a reportáže pravidelně najdete nejen v českých magazínech, ale i v prestižních mezinárodních titulech. Výsledky jeho hry na focení se objevily v BBC Wildlife Magazine, Discover Magazine, Digital Camera, N-Photo Magazine, Daily Mail a v řadě dalších médií. Nikdy nezapomněl, proč to vlastně dělá. Výtěžky z dražeb jeho fotografií podporují ochranářské projekty českých vědců v různých částech světa a chov ohrožených druhů v zoologických zahradách. Má za sebou desítky autorských výstav na celém území ČR. 

Vystavoval například v Nostickém paláci, na Novoměstské radnici, v Drážďanech nebo Bělehradě. Je autorem knih Divoká srdce, Blízká setkání a spoluautorem knihy Divoká planeta. V roce 2017 dokončil filmovou sérii Ve stopě predátora, která líčí dobrodružství fotografa divočiny při jeho cestách za největšími šelmami planety. Je ambassadorem značek Bushman a Nikon pro Českou republikuGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři