ZDRAVOTNÍ POTÍŽE NA CESTÁCH – prevence a samoléčba

Jan Dvořák

Neděle 12. 11. 2023 | 14:00–15:30
SÁL ARARAT ve spolupráci s Hannah (sál 104)


Riziko, že nás na cestách skolí nějaká choroba či potká jiná zdravotní nesnáz není ani tak ovlivněno kam jedeme a co tam budeme dělat, jako spíše tím, jak jsme připraveni. S trochou nadsázky lze říci, že největším nebezpečím pro cestovatele je kolikrát on sám.

Na přednášce Jana Dvořáka probereme nejčastější i ty méně časté zdravotní potíže na cestách. Vedle např. cestovatelských průjmů a nemocí přenášených hmyzem si povíme i něco o nebezpečných živočiších, které na cestovatele mohou číhat. Především se zaměříme na prevenci, tedy jak zdravotním potížím předejít, jak se připravit na speciální situace. Vedle očkování je celá řada preventivních postupů. Pokud ale prevence nepomůže, řekneme si, jak případné zdravotní komplikace rozpoznat a jak se s nimi vypořádat – jet lag, výšková nemoc, pokousání zvířetem, akutní průjem nebo horečka v tropech apod. Probereme vybavení cestovní lékárničky, na co před cestou nezapomenout.

Tento workshop bude zaměřen především na praktické rady a postupy a „udržitelný“ a šetrný způsob cestování, šetrný k sobě a svému okolí. Vedle strategie osobní prevence a samoléčby budeme diskutovat i environmentální pohled – např. omezení používání plastů, problematika antibiotické rezistence apod.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři