Jakub Čech a Petr Kosek

Jakub Čech (1973) na fotografii vpravo

Filmový zvukař (např. Samotáři, Vratné lahve, Tobruk, Nabarvené ptáče, Zátopek), držitel sedmi Českých lvů, který ve čtyřiceti letech znovu objevil zapomenutou lásku k chození. Od té doby se intenzivně snaží dohnat, co za předchozích 20 let zameškal. Propadl kouzlu dlouhých trailů a pravidelně utíká z hektického světa filmového natáčení do ticha hor a lesů. Své zážitky z cest zaznamenává deníkovou formou na blogu jakubuvcestovnideník.cz na jehož základě vyšli i tři knihy Jakubův cestovní deník 1-3 (Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail, Hranice ČR).

 

Petr Kosek (1979) na fotografii uprostřed

Zakladatel NALEHKO.com. Cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků – zatím jediný čech, který prošel tři nejdelší světové treky (Triple Crown, cca 12 000 km). Rodák z Orlických hor, vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených vyhlášenými bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.)

Po objevení království dlouhých treků prošel v roce 2012 během 4 měsíců 4 200 km dlouhý Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA. Následovalo opravdové dobrodružství při průchodu 4 500 km dlouhého Continental Divide Trailu po Skalistých horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu, s manželkou, místo svatební cesty. Pouště, sníh, divoké řeky, medvědi grizzly…a samota. Posledním „snadnějším“ kouskem byl rychlý přechod 3 500 km dlouhé Appalačské stezky brzy zjara 2018. Díky přípravám na tyto treky objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. Aby mohl i ostatním přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a s partou nadšenců provozuje web www.nalehko.com

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři