Jindra a Daniel

nezávislí cestovatelé a nomádi v obytné dodávce

Jsme manželé ze severu Čech, parťáci, spřízněné duše, cestovatelé, dobrodruzi, milovníci přírody.

Od začátku nás spojuje stejná vášeň, poznávat svět na vlastní pěst. Seznámili jsme se v Černé Hoře a od té doby společně procestovali a navštívili 58 zemí a další nás stále čekají a některé nás volají znovu zpět.

Itálii jsme projeli na kolech, díky working holiday vízům jsme odletěli za prací a cestováním do Kanady. Pořídili jsme si tam obytný van, v kterém jsme po většinu času bydleli a který nám umožnil poznávat krásy nejen kanadské přírody, ale i Aljašky a národních parků západních států USA. Střední a Jižní Ameriku jsme si užili místní dopravou.

Jelikož nám Severní Amerika ukázala, jak krásné je cestovat v autě, které je zároveň vaším domovem, po návratu po více jak dvou letech na Evropský kontinent jsme si pořídili dodávku VW T4 a předělali ji podle svých představ.

Tři roky jsme od jara do podzimu brázdili různé kouty Evropy, pak nás na chvíli zastavil covid a loni jsme se vydali na naši zatím nejdelší cestu touto dodávkou dál na východ do Turecka, Iráckého Kurdistánu, Íránu a zemí Jižního Kavkazu.

https://www.travelbeat.cz/Program

NP USA a ALJAŠKA vlastním vanem

Neděle 10. 11. 2024
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)
Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři