Jiří Prskavec a Lukáš Rohan

Vodní slalom nejsou jen vodácké kanály, nekonečné ráchání ve vodě a vyhrávání medailí (třeba těch olympijských), když vám to jde. Je to taky kupa cestování po celém světě s partou dobrých kamarádů a kolikrát poznávání věcí, které jen tak někdo nepozná. Austrálie, Réunion, Brazílie, Japonsko, Spojené arabské emiráty, celá řada evropských zemí.

Jiří Prskavec
Když stojím na startu velkého závodu, jako je mistrovství světa nebo olympiáda, cítím absolutní štěstí. Ten pocit mě žene kupředu. K těm velkým medailím, ke splněným snům.
„Tady bych chtěl taky jednou startovat. Takhle dobrý jednou budu,“ říkal jsem si jako malý, když jsem objížděl největší světové závody se svými rodiči. Tehdy jsem se chtěl stát nejlepším kajakářem, co kdy jezdil na divoké vodě. Nebyl to malý cíl – ale ta dětská myšlenka se mě stále drží.
Drží se mě i teď, když jsem si dětský sen splnil. Zvítězil jsem pod obrovským tlakem v olympijském závodě. Ale každý den, kdy sednu do své slalomové lodě, mě to baví pořád stejně. A možná ještě o trošku víc.
Poslední triumfy: bronz na Letních olympijských hrách v Riu 2016 a zlato v Tokiu 2020.

Lukáš Rohan
Je vodní slalomář, kanoista závodící v kategorii C1. Na Mistrovství Evropy 2020 v Praze vybojoval stříbrnou medaili. Vyhrál jeden závod Světového poháru v červnu 2021 také v Praze. Na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se stal stříbrným medailistou ve vodním slalomu C1.

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři