Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík

Autoři knihy Naše Cesty za štěstím

Kristýna Tronečková

…je autorkou knih Cesty za štěstím a Cesty za štěstím 2, které odrážejí příběhy z jejích předchozích cest strávených po boku místních obyvatel, se kterými dělala hloubkové rozhovory pro svůj disertační výzkum. Ve třetí knize se rozhodla pokračovat v podobném duchu a ke svým toulkám a zkoumáním roztodivných krajin a lidských příběhů přizvala partnera Matouše. A tak vznikla tato kniha, kterou právě držíte v ruce. Naše Cesty za štěstím.

Jako psycholožka se zaměřuje na štěstí a pozitivní přístup k životu, na základě čehož pro své klienty vytvořila Pozitivně orientovanou psychoterapii a kurzy seberozvoje a mindfulness (epsychologie.cz).

V každé zemi, kde žila, objevila unikátní přístup ke štěstí a velkou sílu. Některé síly se doplňují a překrývají, všechny ale fungují v synergii celistvosti, jež léčí, posouvá a hřeje.

 

Matouš Hurtík

Mezi lokality, které ho uchvátily, by zařadil Kostariku, Norsko, Sýrii, Turecko, Bali či Bhútán. Na světě ho fascinuje rozmanitost kultur, příběhy lidí a odhalování podstaty lidského bytí.

Na svých cestách prahne po místech, kam se většina cizinců nemá šanci podívat. Během nich je povětšinou hlavním řidičem, časoměřičem a expertem na zákony a pravidla. Matouš rád vaří, a tak má možnost poznávat cizí kultury skrze místní speciality. V navštívených zemích se proto účastní kuchařských kurzů, z kterých si odnáší mnoho zážitků a nových receptů.

Ze sportů jsou mu nejbližší lyžování, tenis a badminton – v posledně jmenovaném, jako jediný zúčastněný cizinec, vypadl ve čtvrtfinále Mistrovství Bhútánu. Bhútán je také zemí, která ho nejvíce zasáhla a změnila život. Zážitky z ní ho totiž utvrdily ve snaze hledat životní štěstí v jednoduchosti.

O životě v různých zemích a o rozdílném smýšlení kultur spolu s Kristýnou s oblibou povídá na cestovatelských přednáškách a festivalech. Společně se pak podílí na tvorbě webů obhutanu.cz a nakridlech.cz, které jsou esencí štěstí, cestování a zajímavých poznatků.

 

 Program

Naše Cesty za štěstím

Neděle 12. 11. 2023 | 17:30–19:00
SÁL PIK ALIBABA (sál 201)
Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři