Marie Zelená a Zdeněk Hruška

Marie Zelená

Marie Zelená pochází z Uherského Brodu, ale skutečně se našla až v malebných Beskydech a ne zas tak vzdálených Tatrách, kde se nejčastěji, především závodně, věnuje horským ultramaratonům, skyrunningu, skialpinismu nebo také lezení. Maruška má za sebou spoustu skialpinistických i běžeckých úspěchů. Mezi nejvýraznější patří třeba vítězství na Beskydské 7 nebo Jesenické100.

 

Zdeněk Hruška

Přestože jsou Zdeňkovy sportovní začátky spojené zejména s fotbalem, běh vždy tvořil podstatnou část jeho života. Po ukončení fotbalové „kariéry“ se začal běhu věnovat naplno. Soustředí se hlavně na horské ultramaratony, nejčastěji od sta kilometrů po sto mil. V této disciplíně se mu podařilo vybojovat nějaké drobné úspěchy na domácí i mezinárodní scéně.
Vedle běhu se jeho další vášní stala jóga, kterou již třetím rokem provozuje nejen jako kompenzační cvičení k jednostranné zátěži běhání, ale také jako prostředek, jak se vypořádat se stresem každodenního života. Společně se ženou Maruškou, která ho k józe přivedla, studovali jógu v daleké Indii, kde oba prošli učitelským kurzem (celkem 200 h).

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři