Tereza a Luboš Kopeckých

Dobrodruzi a hikeři

Jsme dva dobrodruzi, kteří rádi cestují a tráví čas v přírodě.

Nejprve jsme spolu objížděli hudební festivaly po Čechách, pak v Kanadě objevovali hory a v posleních letech nás začalo bavit chodit do hor na delší čas, než je běžné. Naším koníčkem se staly dálkové trasy. V roce 2019 jsme přešli PCT a následně CDT v roce 2022. Momentálně se v Kanadě, kde žijeme připravujeme na náš nejdelší trail v délce přes 8 500km a to Eastern Continental Trail ( rozšířená verze AT), na který plánujeme vyjít v prosinci 2024.

Luboš
Od malička se hodně věnoval sportu, hlavně lyžování a volejbalu. Během střední školy se začal věnovat čundrům, pivu a punku. V Kanadě pracuje jako Sprinkler-fitter a sezónně jako sběrač smržů. Kromě chození po horách rád čte, hlavně fantasy a v létě využívá Vancouverských pláží a chodí hrát beach volejbal.

Tereza
Po studiu střední zdravotnické školy se vydala zkusit život v Anglii jako au-pair a po návratu nastoupila na Univerzitu v Hradci Králové, kde se seznámila s Lubošem.

V Kanadě pracovala jako ošetřovatelka u starých lidí, následně u lidí na vozíku po úrazu páteře a nakonec v neziskové organizaci, která se věnuje lidem s mentálním postižením. A přes léto bydlí s Lubošem v obytném autě a sbírají smrže v lesích, kde medvědi dávají dobrou noc.

Ve volném čase se věnuje psaní knih z trailů a tvoření všeho druhu.Program

USA – Continental Divide Trail

Sobota 9. 11. 2024
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)
Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři