Tomáš Kůdela

Vodním sportům se věnuje už od ranného dětství. Začínal na na windsurfovém prkně, ale touha podnikat dlouhé plavby ho přivedla až k lodím. V roce 2002, po získání chorvatského průkazu, začal na charterových lodích podnikat své plavby po moři. Hned od začátku si ho získalo volné moře, a tak každá další plavba vedla vždy dále od pobřeží. Říká, že "to, co mne k moři stále táhne, je pocit dobrodružství, ale také svobody a hlavně to, že se musím spoléhat sám na sebe, se vším si poradit a nést zodpovědnost za sebe i za posádku a loď – to mne naplňuje."

Od roku 2002 každoročně několikrát vyplouvá na moře a za tu dobu uplul víc než 37 000 NM a získal nejvyšší kapitánské oprávnění „A“ velitele jachty oceánské plavby. Touha po zdolávání dlouhých etap ho přivedla i ke koupi vlastní lodě, aby byl opravdu nezávislý. Zanedlouho se v něm objevila také potřeba své znalosti předávat dál, a tak se stal jachtařským instruktorem a zkušebním komisařem MDČR.

„Moře je pro mne živel, který mi pomáhá při poznání mých potřeb, snů ale i sebe sama. Ukazuje mi nekonečnou rozlohu a umožňuje mi žít svobodný život. A to je důvodem, proč pluji.“

Webové stránky Tomáše Kůdely

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři