Tomáš Pachman

Mladý stopař, který si užívá Lowcost styl cestování a zažívá tak neotřelé zážitky, do kterých je většinou omylem zapleten.

„Moje cestování stopem začalo už v mém dětství, kdy jsem s mamkou čelil situacím, kdy jsme se jednoduše potřebovali dostat někam, ale nebylo jak. Tak se třeba ocitnete o půlnoci na turecké dálnici a stopujete do svého 5* hotelu.

Když mi bylo osmnáct, přišel jsem s nápadem, že se zúčastním stopařského závodu Lowcost Race, kde budu stopovat po celé Evropě a nebudu smět používat peníze. Tento odvážný krok mě zavedl do nových výzev a možností. Další rok jsem si zase vymyslel místo zkouškového měsíční dobrovolničení v Číně. Od té doby mi doma prochází už vše…

Poté jsem se účastnil různých akcí, včetně X-challenge stopovací akce po Evropě, a ve volném čase jsem se vydával na cesty stopem jen tak pro radost. To mi přineslo setkání s mnoha inspirujícími lidmi, návštěvy úchvatných, těžko dostupných míst, ale také jsem zažil řadu neúspěchů, náročných chvil a nebezpečných situací.

Mimo Evropu jsem se stopoval i v Thajsku, a můj poslední stopovací výlet mě zavezl přes celé Norsko.

Na mé přednášce se chci podělit o všechny tyto zážitky a bizarní příběhy a předat vám tipy a triky, které jsem za tu dobu pochytil.

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři