ALŽÍRSKO – ztracená perla severní Afriky

Julius Lukeš

Neděle 10. 11. 2024
SÁL KOLUMBUS
ve spolupráci se Španělskem (sál 200)


Rozlehlé římské památky mizející v písku, opuštěné pláže, delikatesní kuchyně, vřelí lidé a nekonečná poušť. To vše je Alžírsko. Akčním povahám se naskytuje jedinečná možnost objevit jednu z posledních naprosto neturistických a ryze autentických arabských destinací.

Tým expertů z Velké Británie udělil Alžírsku, díky jeho neprobádaným pamětihodnostem, jedinečným městům a divoké přírodě, titul potenciálně nejdobrodružnější cestovatelské destinace pro následující dekádu. Urputná občanská válka v 90. letech a teroristické útoky radikálních islamistů zapříčinily hermetické uzavření největší země Afriky před zbytkem světa. Tyto hrozby již naštěstí pominuly a ze saharského popela vzlétl fénix.

Vydejte se na netradiční výpravu, při které se dozvíte jak ošálit alžírského velvyslance a získat vízum, jaké to je oslavit Vánoce v „Morovém městě“ Alberta Camuse, jak prozkoumat v horách ukryté stovky metrů dokonale dochovaných mozaik, opuštěné římské skvosty, hrobky numidských vládců a kolonády „Paříže Afriky“.

 Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři