AZORSKÉ OSTROVY

Tom Brázdil & Máří Magdaléna Brázdil

Sobota 09. 11. 2024
AZORSKÉ OSTROVY


Zelené ostrovy, Evropská Havaj, Perly Atlantiku i to jsou názvy pro Azorské souostroví. My jsme se rozhodli ověřit si tyto superlativy na vlastní plachty. A vy na přednášce můžete s námi!

Tom a Máří vypluli se svou plachetnicí z Arktidy a vydali napříč Evropou směrem na jih. Letos je čekal velký závěr celé expedice – 1600 mil dlouhá plavba otevřeným Atlantikem až na Azorské ostrovy… 2500 km dlouhá přeplavba Atlantiku z Anglie na Azorské souostroví by ještě několik let nazpátek nebyla pro malou plachetnici možná dříve než v červenci.  Zásoby vody, potravin a jiných zdrojů jsou na plachetnici omezené. Co všechno je k životu opravdu nutné, čekaly na ně nějaké nástrahy?

Povíme vám historky ze světově proslulého baru „Peter Café Sport.“, známého svou dlouhou historií a jako místo, kde se setkávají mořeplavci, námořníci a cestovatelé z celého světa. Na ostrově Faial zůstaneme a zkoukneme i vulkán na mysu Capelinhos.

Na ostrově Pico navštívíme místní lávové vinice a snad zdoláme i nejvyšší horu Portugalska. Ano, jaké je to spát na 2351 m vysokém vulkánu Pico? Ostrovem Sao Jorge, připomínající džungli, projdeme místními nádhernými „fajãs“, úrodnými údolími, které vznikly kvůli sesuvům půdy. A okoupeme se v lávových lagunách.

Pak zamíříme do hlubin ostrova Terceira, známého svými jedinečnými lávovými tunely či hlavním městem Angra do Heroísmo, zapsaným na seznam památek UNESCO.

Při plavbě na ostrov La Gracioza za jeho vulkanickou krajinou pak spatříme delfíny nebo dokonce i velryby, které oblast hojně obývají.A ti kdo zlůstanou sedět a nezaleknou delší přeplavby se s námi vydají i na vzdálené a  jedinečné ostrovy Flores a Corvo.

Na konci přednášky si oddychneme v přírodních lagunách ostrova São Miguel.Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři