BALEÁRY: Mallorca, Menorca a Ibiza

Michal Kroužel

Sobota 09. 11. 2024 | 13:00–14:30
SÁL BATTÚTA
ve spolupráci s CK KUDRNA (sál 300)


Mallorcou po GR221 (Hana Jamplíková)

GR 221 je 120 km dlouhý pěší přechod pohoří Serra de Tramuntana na Mallorce. Vždy, když se mě někdo zeptá, jaké lehké dálkové treky vybrat, tak mu buď doporučím přechod Šumavy nebo právě přechod Mallorcy, aneb GR221. A když už něco doporučuji, tak to musím mít také projité. Mallorca je vážně lehká, je dlouhá 120 km, ale ne úplně tak lehká, pokud jste blázni a jdete ji jako já v květnu. Slunce Vás spaluje už od rána, mravenci štípou do zadku a komáři mají večer gurmánské zážitky. O putování po tomto ostrově Vám prásknu všechno, co vím.

Pěšky okolo Menorcy po Camí de Cavalls (Hana Táborská)

Jarní booster. Přijďte se inspirovat, jak si dobít baterky! Nápad dát si čtrnáctidenní pauzu na některém ze Středomořských ostrovů byl u mě jeden z těch spontánních, co přijdou, ani nevíte jak. Co takhle Menorca a stezka Camí de Cavalls? Pohodová, romantická okružní stezka dlouhá cca 190 km pomyslně začíná i končí v hlavním městě Maó-Mahón.

Zřejmě vznikala již v průběhu 14. století, kdy měla význam jako spojnice mezi strážními věžemi a obranými pevnostmi a využívala jí zejména tamější kavalerie a dělostřelectvo při obraně ostrova. Po roce 2000 byla renovovaná a v celé své délce je nyní vzorově označená.

Ibiza (Michal Kroužel)

Známá svými krásnými plážemi, rušným nočním životem i historickými památkami, láká turisty z celého světa. Hudební mekka s nejlepšími nočními kluby a DJskými sety má i své další tváře. Objevte kulturní bohatství ostrova s dobovými vesničkami, starobylými hrady a bohatým folklórem, které nabízejí autentický pohled na ibizskou historii a tradici. Objevte krásnou středomořskou přírodu a způsoby, kterými ji můžete prozkoumávat.

Přednáška se koná za podpory:

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři