Výživa běžce na půlmaraton a maraton

Aleš Máslo

Sobota 09. 11. 2024 | 11:00–12:30
SÁL TARAHUMARA
(sál 301)


Aleš Máslo patří k předním českým odborníkům na sportovní výživu, zejména výživu u vytrvalostních sportů. Má za sebou vrcholovou sportovní dráhu běžce na lyžích, řadu odborných publikací a nyní působí jako manažer ve společnosti Enervit a vede Alianci výživových poradců v ČR.

Přednáška přinese důležité informace užitečné pro začátečníky i pokročilé běžce. Vědecké poznatky o výživě běžců se neustále rozšiřují a občas i mění a k tomu jsme často zaplaveni povrchními články o výživě běžců, které opakují omleté fráze bez znalosti věci. Dostatečný prostor bude věnován i dotazům posluchačů.
Výživa je pro běžce významným faktorem, který ho pomáhá rozvíjet po fyzické stránce, tedy zvyšovat jeho výkonnost, ale jen pokud zařadí správné živiny ve správný čas. Kromě toho je výživa zásadní pro dlouhodobé zdraví a dlouhodobé udržení výkonnosti. Klíč ke zvýšení výkonnosti není jen o jednom okamžiku a jednom jídle, ale především o dlouhodobé péči o tělo. Povíme si, zda výživa sportovce musí být zdravá výživa. Ukážeme si, jak vyhraněné zásady některých výživových filozofií sportovcům mohou škodit, a seznámíme se se zásadami výživy, které sportovcům pomáhají k dlouhodobému zdraví.


Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři