PĚŠKY PŘES PYRENEJE

Jakub Šolc

Sobota 12. 11. 2022
SÁL KOLUMBUS (sál 200)


GR 11 & HRP

Kuba, vyznavač dálkových trailů a náročných dobrodružství, absolvoval v roce 2019 820 km dlouhý sólo přechod Pyrenejí po Atlantiku ke Středozemnímu moři po GR 11. Tehdy kompletně podlehl místní přírodě, celkovému životu na stezce a sám sobě si slíbil, že se do Pyrenejí musí vrátit.

To se mu povedlo hned o tři roky později, kdy si naplánoval přechod Pyrenejí opačným směrem po jednom z nejnáročnějších evropských trailů Haute Route Pyrenées (HRP). Během tohoto přechodu, který absolvoval se svým kamarádem Fikim, zvládl vylézt i Korunu Pyrenejí (tři nejvyšší vrcholy pohoří).

V Pyrenejích se člověk každý den ponoří do úchvatné přírody, která na každém kroku dokáže ohromit, ale i potrápit. Zaručeně ale umí pročistit hlavu i mysl, a třeba i najít nové přátele. Zdejší příroda je plná náročného a technického terénu, původních bukových a borových lesů, vysokých horských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer a člověkem neovlivněných vodních toků. Pokud vás zajímá, jaké to je jít několik týdnů v kuse náročným horským terénem, která z tras je hezčí a v čem, jestli je lepší na dálkové pěší trasy vyrážet sami nebo ve dvou, dorazte na přednášku. Kuba totiž neustále říká, že Pyreneje jsou ty nejhezčí hory v Evropě, které mají specifickou atmosféru. Pojďte tu atmosféru nasát i vy!

GalerieHlavní partneři