KANÁRSKÉ OSTROVY La Palma, La Gomera, Fuerteventura

Michal Kroužel

Sobota 11. 11. 2023 | 11:00–12:30
SÁL BATTÚTA
ve spolupráci s CK KUDRNA (sál 300)


Čeká nás živý blok se třemi přednáškami a třemi cestovateli. Spousta informací, prostor pro spoustu otázek!

LA PALMA A LA GOMERA: DIVOKÁ HORSKÁ KRAJINA SOPEČNÝCH OSTROVŮ

Cestovatelská dvojice Michal Kroužel a Lucie Šmoldasová nás provede po sopečné perle La Palma. Na třetím nejmenším Kanárském ostrově se podíváme na kratší i delší turistické stezky nad strmými srázy kaldery Taburiente, sopečnou pustinou po Stezce vulkánů Ruta de los Volcanes, kolem dračích stromů, skrz svěží lesy, k vodopádům i s výhledy na oceán. Na závěr si ukážeme, kde se osvěžit na černých vulkanických plážích či v mořských bazéncích nebo co ochutnat za dobroty 🙂

Sousední maličká La Gomera nás uchvátí neuvěřitelně rozmanitou krajinou. Jsou tu staré vavřínové lesy, jejichž větve porostlé mechy se kroutí nad hlavami, terasová políčka v nejhezčím údolí Val Gran Rey, která nám připomínají spíše výjevy z Asie, divoké horské soutěsky s malými vesničkami i příjemná místa u moře s kavárničkami a restauracemi. Ostrov není velký, a tak se dá snadno přejít ze severu na jih.

FUERTEVENTURA: PLÁŽOVÝ  A PADDLEBOARDOVÝ RÁJ

Honza Rott, největší propagátor paddleboardů u nás, představí jeden z východních ostrovů, který je proslulý svými plážemi a mořem. Svezeme se s ním na úplně jiné vlně.

Přednáška ve spolupráci se Španělskem. Více o této krásné zemi najdete na www.spain.info.

 

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři