NOVÝ ZÉLAND OČIMA VÁVRY HRADILKA A JANA KASLA

Vávra Hradilek

Neděle 12. 11. 2023 | 12:30–14:00
SÁL ALDABRA
ve spolupráci s UNIQA (sál 131)


KDYŽ SPOLU CESTUJÍ SPORTOVEC A FOTOGRAF

Možná to bude trochu stand up comedy, možná budete mít pocit, že jste se ocitli na pivu s kamarády a možná se dozvíte něco o Novém Zélandu. Zcela určitě se ale budete bavit a Zéland uvidíte jinýma očima. Očima špičkového sportovce, který na Zélandu má, jak sám říká, druhý domov a očima fotografa, který už viděl spoustu krásných věcí a přesto se pro něj Zéland stal láskou.

Český reprezentant, kajakář Vavřinec Hradilek tráví na cestách velkou část roku. A za dobrodružstvím se často vydává právě se sportovním fotografem Janem Kaslem. Říkají o sobě, že jsou skvělí parťáci, se slabou stránkou v plánování a tak jejich cesty občas bývají solidní punk. Možná právě díky tomu, ale mají skvělé zážitky a objevili spoustu super míst. Zéland byl jednou z jejich společných cest. Jednoho dne koupili letenky a bez bližšího plánu vyrazili. Na místě pronajali auto a vydali se na cestu. Moc si nepotrpěli na turistické klasiky, ale ani se jim programově nevyhýbali. Projeli Severní i Jižní ostrov a kromě překrásných fotek přivezli taky řadu nečekaných zážitků a skvělých historek.

Zéland, ale nebude jediné téma. Tématem k diskuzi bude i kult cestování a to, zda Instagram a jiné sociální sítě ho ničí. Jak se proměňuje samotný motiv toho někam cestovat. Jde jen o to udělat fotku a vlastní prožitek? Ztrácí se zájem o místo samotné, natož respekt vůči němu?

Přednáška ve spolupráci s www.redbull.cz

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři