MALLORCA poklusem kolem dokola a cesta sv. OLAFA

Matěj Švec

Sobota 09. 11. 2024 | 15:00–16:30
SÁL TARAHUMARA
(sál 301)


Matějova dobrodružství jsou ve znamení ,,fast and light”. Nalehko a bez podpory pobíhá všude možně. Tématem přednášky boudou jeho poslední dvě akce z Mallorky a Norska.

Na jihu kupodivu nebylo cílem kroužení cyklistických objemů ani relax ve wellness resortu. Matěj rád něco obíhá a tento ostrov k tomu vyloženě vybízel. Až překvapivě pestrých 520 km a krásných 7 dní. Od majáku k majáku, nesčetněkrát z vrcholků hor až k rozeklaným mořským útesům, z poklidných horských městeček do děsivě prázdných letních letovisek. Cesta vedla částečně po známých trasách GR, ale i po sotva znatelných pěšinách mezi malými vesničkami.

Naprosto odlišná pak byla cesta Norskem, která vyprávění doplní a vytvoří zajímavý kontrast k rozpálené Mallorce. Cesta k hrobu svatého Olafa je taková skandinávská obdoba cesty do španělského Santiaga. Z řady variant si Matěj vybral trasu z Lillehammeru do Trondheimu. Přes 400 km putování mezi norskými farmami, odlehlými horami a hlubokými bažinami. 5 dní a nespočet humorných situací. I když by se mohlo zdát, že v takovém tempu člověk z cesty nic nemá a že jde jen o pomíjivý výkon, opak je často pravdou. Při hledání vlastních hranic se dá těžit z prožitých okamžiků snad ještě intenzivněji. V čem je zážitek stejný a v čem zas úplně jiný se dozvíte v Matějově promítání.

Určitě nemusíte mít ambice běhat 80 km denně s batohem na zádech, abyste se mohli inspirovat zajímavými cestovatelskými destinacemi. Zároveň Matěj velmi rád diskutuje o vybavení. Určitě tak přinese svůj malý batůžek, kde si nese vše potřebné a který poslouží jako téma k dotazům.

 

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři