S PADDLEBOARDEM na YUKONU

Monika Klemšová

Neděle 10. 11. 2024 | 13:00–14:30
SÁL TARAHUMARA
(sál 301)


„Kampak, paní, na té matraci?“ Takhle si ze mě před časem utahoval jeden kajakář, když jsem se na paddleboardu s přivázaným batohem toulala Skandinávií. To moje plavidlo se mu pro daleké cesty zdálo jako velký nafukovací nesmysl. Velmi se mýlil. Ve stoje se dají pohodlně upádlovat tisíce kilometrů. Stačí odhodlání, opatrnost a dostatek času. S paddleboardem si plním sny o svobodě, objevování a dlouhém putování krásnou krajinou. Po vydařených expedicích do Skandinávie byla pro mě velkou touhou a snem právě Kanada.

Co všechno se dá zažít s pádlem v ruce během léta na Yukonu Vám budu ráda vyprávět. Tahle výprava byla nezapomenutelná ještě z jednoho důvodu. Obvykle vyrážím sama. Tentokrát se ale ke mně připojil syn, který se rozhodl ohlídat mě před medvědy. Naše dvouměsíční cesta vedla přes jezera při hranici s Britskou Kolumbií a dál po legendární řece Yukon až do Dawson City, v další etapě pak po Big Salmon River, a také po krásném jezeře Kusawa Lake a Takhini River.

Ukázalo se, že celkem 1300 kilometrů po yukonských řekách a jezerech je málo. Prostě nám ta země a voda uvízla v srdci a rádi bychom se tam vrátili. Kanada je ráj pro vodácké tuláky.

GalerieGenerální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři